Tynki maszynowe – ciekawa alternatywa dla tynków nakładanych ręcznie

tynki maszynowe

Tynki maszynowe

Być może tynk maszynowy kojarzy Wam się z kolejnym rodzajem tynku, obok cementowego, czy gipsowego. Jednak nie jest to kolejny typ tego materiału, a metoda jego nakładania.

Po co tynki maszynowe?

Przede wszystkim swoje zastosowanie tynki maszynowe znalazły na dużych powierzchniach, gdzie tradycyjna, ręczna metoda nakładania byłaby bardzo czasochłonna. Ma to kolosalne znaczenie, zwłaszcza w przypadku dużych pomieszczeń, ponieważ dzięki metodzie maszynowej tynki nakładane są nie tylko znacznie szybciej, ale i zdecydowanie wygodniej, a i pozwalają na zaoszczędzenie oprócz czasu, także i pieniędzy.

Więcej znajdziesz na forum – http://forum.mypolacy.de/tynki-maszynowe

Różnica – sposób nakładania i opłacalność

To, co odróżnia tynk ręczny od tynku maszynowego, to wyłącznie jego sposób nakładania na ścianę. Kolejne kroki pracy tynkarskiej są już do siebie ściśle podobne, przez co jedynym istotnym wyróżnikiem tynków maszynowych i ręcznych jest wspomniany już sposób nakładania. W przypadku tynków maszynowych dokonuje się tego za pomocą specjalnych agregatów / specjalnego agregatu, co jak już wspomniano, znacznie przyspiesza pracę tynkarzy. Sprawdza się zasad, iż im większa powierzchnia do otynkowania, tym bardziej opłacalne jest zastosowanie metody maszynowej. Tynkując jednak niewielki pokoik o małym metrażu, wynajęcie ekipy tynkarzy dysponujących agregatem mija się z celem, bowiem będzie zdecydowanie mniej korzystne finansowo, niż nakładanie tynku w sposób ręczny.

tynki

Jaka cena tynku maszynowego

W zależności od jakości materiału, jaki zostanie użyty do wykonania tynku maszynowego oraz od ceny robocizny narzuconej przez tynkarzy, cena tynku maszynowego może przybierać rozmaite kwoty. Zwykle przyjmuje się podawanie dwóch rodzajów kosztów – tak zazwyczaj szacują swoją pracę wykwalifikowane ekipy – pierwszy koszt to cena robocizny, zaś koszt drugi to cena robocizny wraz z materiałami. W pierwszym przypadku jednak oczywiste jest, iż zamawiający ekipę tynkarską na własną rękę kupuje i dostarcza materiały, zaś w przypadku drugim, to firma zajmuje się całością zlecenia, od zakupu i dostarczenia materiałów, aż po ostateczne nałożenie tynku.

Opracowanie – Artynk (tynki maszynowe Szczecin)

Dodaj komentarz