Artysta i rzemieślnik – kamieniarstwo

kamieniarstwo
Kamieniarstwo to zawodowa działalność gospodarcza zajmująca się obróbką kamienia

Głównymi materiałami wykorzystywanymi w pracy są: granit, marmur, piaskowiec, łupek.
Wysoko ceniony przez odbiorców kamień wykorzystywany jest w produkcji nagrobków i budownictwie. Usługi kamieniarskie to także działalność artystyczna. Mistrz kamienia tworzy rzeźby i pomniki, przez co nagrobkowi nadaje indywidualny charakter. Unikalne prace mogą również znaleźć swoje miejsce w domu i ogrodzie.

W zakresie oferowanych usług występują też prace budowlane, na zewnątrz i wewnątrz domu

Na zewnątrz domu możemy do nich zaliczyć prace elewacyjne, oraz tworzenie chodników w ogrodzie. Wykonana z twardego łupka, odpornego na czynniki zewnętrze elewacja przez lata nic nie straci na swojej atrakcyjności. Obrobiony kamień spotykamy też w projektach ogrodów. W pracach wewnątrz domu z kamienia można między innymi wykonać podłogi i parapety. Odpowiednio dobrany będzie pasował do każdego stylu.

Najlepszy materiał pod ogrzewanie podłogowe

Granit, najtrwalszy z kamieni, odporny na ścieralność i kwasoodporny jest coraz częściej wybierany do kuchni. Niezastąpione blaty kuchenne z granitu, nie ulegają zniszczeniu mimo intensywnego użytkowania. Marmur podatny na obróbkę chętnie wykorzystywany jest do obudowy kominków, na blaty łazienkowe i schody. Ze względu na strukturę kamienia, każda ze zleconych prac, wykonanych przez kamieniarza będzie miała swój indywidualny charakter.

Opracowanie: Kamieniarstwo Szczecin

Interesuje Cię ten temat ? Tu przeczytasz więcej o kamieniarstwie – http://forum.swiat-kamienia.pl

Dodaj komentarz