Jak zaoszczędzić na wakacjach w Polsce?

Wziąłeś już urlop w pracy i wiesz dokładnie, w jakim terminie możesz pojechać na wakacje, ale cały czas masz opory przed tym, by zacząć je planować, bo ciągle zastanawiasz się, czy aby na pewno wystarczy ci na nie pieniędzy? Wbrew pozorom nie musisz mieć ich wiele, aby umożliwić sobie komfortowy i wspaniały wypoczynek dla ciała i ducha. Tanie wakacje w Polsce wymagają jedynie dobrej organizacji. Możesz oszczędzać na różnych składających się na nie elementach.

Tarnów – przepiękne i ciekawe miasto

Już samo zdecydowanie się na tańszy nocleg w Tarnowie pozwoli ci na pewną oszczędność, a przecież nikt nie każe ci spędzać urlopu w najdroższych tatrzańskich hotelach czy luksusowych nadmorskich kurortach. Akurat Tarnów jest jednym z ciekawszych polskich miast. Co prawda wiele osób nie ma o tym zielonego pojęcia, ale to akurat dobrze, bo dzięki temu miejscowość ta wciąż nie jest jeszcze oblegana przez turystów, dlatego też zawsze na spokojnie w niej odpoczniesz.

Urocze i piękne miasto - Tarnów

Jak podróżwać do Tarnowa

Jeżeli więc udało ci się znaleźć jakieś tanie noclegi, jesteś na dobrej drodze do tego, by za całe wakacje zapłacić jak najmniej. Teraz pora ogarnąć jakiś transport. Oczywistym środkiem transportu byłby tutaj własny samochód, ale jak sam dobrze wiesz (jeśli masz prawo jazdy i na co dzień jeździsz autem), paliwo jest teraz porażająco drogie, przez co za sam dojazd z południa nad morze nieraz trzeba zapłacić całe pięćset złotych! To zdecydowanie za dużo, zwłaszcza jeśli podróżujesz sam i nie jesteś w stanie podzielić tych kosztów na kilka osób. A co ty na to, by zrobić sobie wycieczkę pociągiem?

Rezerwacja pokoi

Tak samo jak i rezerwacja pokoi powinna zostać przeprowadzana z pewnym wyprzedzeniem, tak i bilety na pociąg może sobie zarezerwować dużo wcześniej, by dzięki temu skorzystać z dodatkowego rabatu. Więc nie czekaj i zarezerwuj pobyt w Tarnowie już teraz. Jeżeli jesteś studentem bądź nauczycielem czy emerytem, ten rabat przysługuje ci po prostu zawsze. Za jego sprawą końcowa cena biletu może zostać obniżona nawet o sześćdziesiąt procent!

Najlpsze oferty hotelowe tylko u nas w hotelu Gal

Czasami własna kuchnia jest najlepsza

Na wakacjach nie musisz przy tym zawsze stołować się w jakichś restauracjach, kawiarniach czy jakichkolwiek innych knajpkach. Zamiast jeść na mieście, gotuj sobie samodzielnie. Wybierając dla siebie hotel Gal czy jeszcze inny obiekt turystyczny oferujący noclegi, zwróć szczególną uwagę na to, by w twoim pokoju bądź przynajmniej na jednym piętrze w obiekcie znajdował się jakiś dobrze wyposażony aneks kuchenny.

Odpocznij od obowiązków

To oczywiste, że na wakacjach najlepiej byłoby odpocząć nawet od domowych obowiązków, jednakże lepiej już pojechać na te wakacje i zajmować się gotowaniem, niżeli zostać w domu i dalej musieć gotować. Dobrym pomysłem będzie też skorzystanie z noclegów ze śniadaniami lub obiadami. Taniej jeść w hotelu niżeli na mieście.

2 komentarze do “Jak zaoszczędzić na wakacjach w Polsce?

  1. Ze względów oszczędnościowych planujemy z mężem wakacje w Polsce. w Tarnowie jeszcze nie byliśmy – a widzę, że naprawdę warto! Z przyjemnością odwiedzimy i chętnie zdecydujemy się na nocleg w Tarnowie w polecanym przez Państwa hotelu 🙂

  2. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na niskobudżetowe podróże. W końcu mówi się, że nieważne gdzie, a ważne z kim 🙂 Tarnów wydaje się bardzo ciekawym miejscem na wycieczkę… Chyba już wiem, gdzie się wybiorę na kolejny urlop 🙂

Dodaj komentarz