Krawat czy muszka do koszuli

Poradnik: Jaka koszula do muchy, a jaka do krawatu?

Jednym najczęstszych problemów, jakie można napotkać w świecie męskiej mody, to właśnie dopasowanie koszuli pod krawat i muchę. I choć oba dodatki są świetnymi wyborami, to trzeba pamiętać, aby wszystko składało się na spójną i zgodną z zasadami całość, która nie tylko doda nam elegancji, ale i będzie doceniona przez środowisko. Jaką więc powinniśmy wybrać koszulę do muchy, a jaką do krawata?

Kiedy krawat, a kiedy muszka?

Te dwa dodatki to bez wątpliwości przodownicy w wizualiach wybieranych do koszul. Najczęściej uważa się, że muchy można wykorzystać wyłącznie do oficjalnych i wyjątkowych okazji, takich jak śluby czy spotkania naprawdę oficjalne. Tutaj z pomocą przychodzą tacy specjaliści jak Tomasz Miller, którzy znają się na rzeczy. Kliknij w link i zobacz filmik: https://youtu.be/xepZZTFuGnQ?si=1krzMs5HtC4wl6mt, aby dowiedzieć się więcej o sposobach i tajemnicy noszenia muszek.

Jeżeli mowa o wyjątkowych okazjach, to należy pamiętać, że krawat będzie równie dobrym wyborem, ale mucha nadal jest uważana za dodatek będący bardziej oficjalnym i eleganckim, przez co właśnie ten wybór spotka się z szerszą aprobatą.

Jaką koszulę wybrać do krawata?

Wybór koszuli do krawata nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. Tak naprawdę do krawata możemy dobrać jeden z czterech rodzajów wykładanych kołnierzyków, które zostały stworzone z myślą o noszeniu ich do krawata. Koszule męskie posiadają naprawdę dużo rodzajów kołnierzyków, które w pełni polecamy prześledzić na stronie e-merceria.pl. Pokrótce są to kołnierze typu włoskiego, półwłoskiego, klasycznego (czyli typu kent) oraz tak zwany button-down (jest to jedyny kołnierzyk posiadający guziki na dole).

Kiedy wybrać krawat, a kiedy muszkę do koszuli?

Jaki krawat wybrać?

W świecie krawatów panuje istne szaleństwo na temat wzorów i kolorów. Spędzenie chwili na stronach oferujących krawaty dowiedzie wam, że projektanci nie znają granic i tworzą niejednokrotnie naprawdę wyjątkowe i zapadające w pamięć wzory. Ale co jeśli zależy nam na klasyce? Tutaj najlepiej sprawdzi się krawat gładki, najczęściej wybierany kolor to czerwony, ale jeżeli wybieramy się na oficjalne przyjęcie, to równie dobrze sprawdzi się czarny krawat w niebieskie kropki. Tutaj również powinniśmy wziąć pod uwagę porę dnia, w jakiej odbywa się dana impreza, ponieważ na wieczorowe bale warto postawić na zestaw biała koszula i czarny krawat. Będzie to idealnym dopełnieniem dla tonu całości i stworzymy dzięki temu spójną kreację, która w sprytny sposób bierze również pod uwagę pogodę i otoczenie.

Jaka koszula do jakiej okazji?

Najbardziej popularną wersją koszul są te, które posiadają kołnierzyk typu klasycznego. To właśnie do niej będziemy potrzebowali krawata. Są to koszule, które sprawują się zarówno na co dzień, jak i do wyjątkowych okazji, ponieważ posiadają uniwersalny wygląd i idealnie parują się z wieloma dodatkami. Z kolei wcześniej wspomniane koszule typu button-down są zdecydowanie najmniej formalne, ich wybór powinniśmy kierować raczej na mało oficjalne i niewymagające etykiety spotkania czy wyjścia.

Jaką koszulę wybrać do muszki?

Muszka najczęściej wykorzystywana jest razem ze smokingiem lub frakiem, dlatego najbardziej odpowiednim wyborem do niej okaże się koszula z kołnierzykiem łamanym i krytą listwą (nada się również listwa z guzikami jubilerskimi). Płaska listwa jest idealnym dodatkiem do tła dla każdej muszki, głównie przez to, że jesteśmy w stanie skutecznie muszkę wyeksponować i zaakcentować całość. Koszulę tego typu zakłada się do zarówno do garniturów, jak i do odpowiednio dobranych zestawów marynarki oraz spodni.

Jak wybrać muszkę do koszuli?

Jaką wybrać muszkę?

Ostatnie lata dowodzą, że muszka coraz częściej gości jako dodatek do stylizacji męskich. W jej przypadku wybór nie powinien sprawić kłopotu – do fraka powinna być dobrana muszka biała z tkaniny bawełnianej, a z kolei do smokingu – muszka czarna pasująca odcieniem i połyskiem do tkaniny podobnej na klapach marynarki. Sama forma i odcienie pozostają do naszej dyspozycji, ponieważ nie musimy kierować się szczególnymi zasadami w tym temacie. Ważne jest, aby podążać za dobrym smakiem i gustem tak, aby muszka nie odwracała uwagi od naszej twarzy.

Krawat czy muszka?

Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Z pewnością krawat i muszka nadadzą się na oficjalne okazje, ale tutaj należy kierować się zasadami ich noszenia oraz przede wszystkim dobierania do nich odpowiedniej koszuli i kołnierzyków. O ile w karnacjach mniej formalnych można pozwolić sobie na eksperymenty, o tyle w strojach oficjalnych warto zadbać o etykietę i spójność stylistyczną.

Dodaj komentarz