Odnawianie mebli farbą kredową

farba kredowa

Masz w domu stare meble, który wymagają odnowienia, a nie stać Cię na specjalistę?

Może to zrobić samemu niskim kosztem. Nie muszą to być antyki, żeby całe przedsięwzięcie było opłacalne. Wystarczy trochę samozaparcia, wyobraźni i odrobinę poświęconego czasu, aby twoje meble znowu odzyskały dawny blask.
Wielki wynalazek ostatnich czasów – farba kredowa, odnów stare meble bez szlifowania, usuwania starej powierzchni lub gruntowania. Matowe wykończenie pozwala osiągnąć efekt vintage.

Farba akrylowa

Jest to farba akrylowa (na bazie wody), który łączy w sobie najlepsze z dotychczas znanych farb. Jest przyjazny dla środowiska i nie zawiera składników toksycznych. Farby kredowe można stosować w źle wentylowanych pomieszczeniach, są przeznaczone do używania w domu, bez konieczności specjalnego miejsca do malowania. Nie ma potrzeby wcześniejszego szlifowania lub gruntowania Łatwo się rozprowadza, można ją wymieszać z innymi kolorami. Nadaje się do stosowania na wszystkich powierzchniach   (tkaniny, ściany, podłogi, surowe drewno lub lakierowane drewno, melamina, plastik, szkło, metal i kamień). Malujemy pędzlem lub wałkiem, zależnie od osobistych preferencji. Pamiętać należy o zastosowaniu wosku do utrwalenia farby.

Więcej o farbach przeczytasz tutaj.

Farby kredowe

Farby kredowe mają bardzo szeroki wybór kolorów, są ich dziesiątki, aby zadowolić wszystkie gusta. Mogą być mieszane ze sobą, dzięki czemu możemy osiągnąć setki nowych kolorów. Zaskocz znajomych nowym wystrojem mieszkania, kolorami mebli, jakich nie znajdą w żadnym sklepie. Możesz osiągnąć każdy efekt, jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia.

Opracowanie: Farby kredowe Warszawa

Dodaj komentarz