Gdzie nauczyć się surfingu – ranking TOP 5 najlepszych szkół w Polsce

Surfing to sport, który nie tylko dostarcza naszemu organizmowi adrenaliny, podnosząc przy tym poziom endorfin, ale również kształtuje ciało i charakter, ucząc jednocześnie pokory wobec potęgi natury. Nic dziwnego, że coraz więcej osób pragnie rozpocząć swoją przygodę na desce. Jeśli jesteś w tej grupie, koniecznie sprawdź nasz ranking TOP 5 szkół, w których szybko zdobędziesz niezbędne umiejętności i złapiesz swoją pierwszą falę.

Obozy Surfingowe BSSURF - Surf Camps Maroko / Portugalia

1. BSSURF. Bałtyckie Stowarzyszenie Surfingu

BSSURF to idealne miejsce, by przekonać się, ile radości może nieść ze sobą surfowanie. Tutaj, pod okiem profesjonalnego instruktora, kursanci zdobywają nie tylko praktyczne umiejętności, ale również wiedzę teoretyczną, pozwalającą zachować bezpieczeństwo w wodzie. Co ważne, wybierając Bałtyckie Stowarzyszenie Surfingu, możesz odbywać szkolenie nad polskim morzem, ale również wyruszyć na obóz do Maroka lub Portugalii, korzystając z setek kilometrów plaż, rozkoszując się gorącym słońcem i poznając kulturę, kuchnię i zabytki innych krajów.

Bałtyckie Stowarzyszenie Surfingu – kursy i obozy surfingowe
Stefanii Sempołowskiej 7/8
80-764 Gdańsk
Tel. +48 791 163 902

BSSURF nauka surfowania

2. SurfSchool

SurfSchool to w pełni profesjonalna szkoła windsurfingu i kitesurfingu, którą warto wybrać, by rozpocząć swoją przygodę z tymi sportami wodnymi. Szkolenie odbywa się tutaj w oparciu o metody wypracowane przez organizacje międzynarodowe. Nic dziwnego, że kursanci szybko nabywają nowe umiejętności, a praktyka z wykwalifikowanym instruktorem stanowi doskonały wstęp do rozpoczęcia fascynującej przygody na desce. Kursy odbywają się w Jastarni tuż przy molo, dzięki czemu możesz swój wolny czas poświęcić na zwiedzanie lub relaks na plaży.

SurfSchool
Nad Zatoką 2
84-140 Jastarnia
Tel. +48 602 392 237

Szkoła surfingu SurfSchool

3. Paliki Surf – Szkoła Surfingu w Chałupach

Tym razem przenosimy się do Chałup, bo to właśnie tam działa szkoła Paliki Surf, w której można nabywać umiejętności surferskie niezależnie od wieku, płci i kondycji fizycznej. Duży nacisk kładzie się tutaj na szkolenie najmłodszych pasjonatów sportów wodnych. W sezonie mogą oni uczestniczyć w dedykowanych młodszym grupom programach szkoleniowych. Warto podkreślić również, że kursanci nabywają swoje umiejętności w kultowym miejscu. To spot „Wyjście Chałupy 10”, określany przez wielu, jako najlepsze miejsce do uprawiania surfingu w Polsce.

Paliki Surf – Szkoła Surfingu w Chałupach
Ul. Starowiejska, Kemping Chałupy 3
84 – 120 Władysławowo
Tel. + 48 602 833 224

Paliki Surf w Chałupach, surfing

4. EASY Surf Center

Pod nazwą EASY Surf Center kryje się szkoła windsurfingu i kitesurfingu, zapraszająca do siebie amatorów sportów wodnych, również tych ekstremalnych. Ci, którzy mieli już okazję skorzystać z tej wyjątkowej oferty, doceniają przede wszystkim bezcenne wskazówki wykwalifikowanej kadry instruktorów, ale również i wspaniałą atmosferę, w której przebiega nauka. Wszystko to sprawia, że nabywanie nowych umiejętności jest znacznie łatwiejsze, a złapanie pierwszej fali jest tylko kwestią czasu. Szkolenia odbywają się w Chałupach i mogą w nich uczestniczyć zarówno dorośli, jak i znacznie młodsi pasjonaci surfingu.

EASY Surf Center
Kemping Solar, Chałupy 4,
84-120 Chałupy, Półwysep Helski
Tel. +48 513 020 574

EASY Surf Center szkoła windsurfingu

5. Akademia Windsurfingu Pana Nikodema

Akademia Windsurfingu Pana Nikodema działa w Jastarni. Wychodzi ona ze swoją ofertą zarówno do tych, którzy wolą indywidualne spotkania z trenerem, jak i do osób, preferujących szkolenia grupowe. Zarówno jedni, jak i drudzy, mogą tutaj podnosić swoje umiejętności, korzystając z najnowszego sprzętu, pod okiem w pełni profesjonalnych instruktorów, którzy nie tylko przekażą praktyczne wskazówki, ale również zadbają o dobrą atmosferę. Kursanci mogą także liczyć na pełne zaplecze w postaci chociażby kamizelek asekuracyjnych czy pianek oraz wsparcie w przygotowaniu lub naprawie sprzętu.

Akademia Windsurfingu Pana Nikodema
ul. Rybacka 33
84-140 Jastarnia
Tel. +48 608 208 888

Akademia Windsurfingu Pana Nikodema w Jastarni

Gdzie nauczyć się surfingu?

Nauka surfingu nie jest łatwym zadaniem – z tym stwierdzeniem z pewnością zgodzi się każdy, kto kiedykolwiek spróbował swoich sił na desce. Niemniej jednak warto podjąć wyzwanie, by poczuć przypływ adrenaliny i dostarczyć swojemu organizmowi sporą dawkę endorfin, określanych również hormonami szczęścia. Skorzystanie z usług instruktorów z pewnością przyśpieszy nabywanie nowych umiejętności, wpływając jednocześnie na prawidłową technikę surfowania. Na szczęście w naszym kraju nie brakuje dobrych szkół, nastawionych na wsparcie amatorów sportów wodnych, niezależnie od ich wieku i umiejętności. Warto skorzystać z takiej okazji, by poczuć się pewnie na desce i nabyć niezbędne doświadczenie pod czujnym okiem profesjonalisty.

Dodaj komentarz