Kominki- ciepło dla Twojego domu

fireplace-418477-m

Kominek- wybór dostosowany do potrzeb

Kominki są dzisiaj niewątpliwie bardzo popularne. Głównie za sprawą atmosfery, jaką nadają wnętrzu, w którym się znajdują. Ale mówienie o kominkach jedynie w tym aspekcie, z pewnością zawęża ich istotę i możliwości. Bo kominek w domu nie tylko ma pięknie wyglądać, ale też ma pełnić wiele funkcji.

Wiele zależy od wkładu

Wkłady kominkowe bywają różne. I nie chodzi tu tylko o kwestię kształtu, czy finezji wykończenia, lecz również możliwości, jakie dają. Istnieją na przykład wkłady z płaszczem wodnym. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość łączenia z piecem centralnego ogrzewania, zarówno gazowym, jak i olejowym. Innym przykładem są wkłady z płaszczem grzewczym. Ten rodzaj umożliwia rozprowadzenie powstałego w kominku ciepła do innych pomieszczeń naszego domu, czy mieszkania.

fireplace3

Kominek i rekuperator

Mówiąc o kominkach służących ogrzewaniu wnętrz, warto podkreślić, że możliwe jest dzisiaj ich połączenie z rekuperatorem, który pozwoli odzyskać dodatkową ilość wytworzonego ciepła. Takie połączenie doskonale wpisuje się w dzisiejszy trend budownictwa energooszczędnego i pasywnego, które są niezwykle popularne (przykładowa oferta: na stronie mat-kom.eu).

Dodaj komentarz