Naprawa endoskopów Sonologistic

Po co wykonuje się endoskopię oddechową?

W dzisiejszych czasach proces diagnostyczny opiera się często na wykorzystania zaawansowanego sprzętu. Sytuacja taka ma miejsce na przykład przy problemach, dotyczących dróg oddechowych. Dotarcie do niektórych spośród ich obszarów, nie mówiąc o ich właściwym zbadaniu, nie jest możliwe bez endoskopu. Badania z wykorzystaniem tego sprzętu, czyli tak zwana endoskopia oddechowa, są obecnie coraz powszechniej stosowane. W jakim celu wykonuje się je najczęściej?

Dezynfekcja endoskopów Sonologistic

W jakim celu wykonuje się endoskopię oddechową?

Endoskopia oddechowa jest jedną z najpowszechniej wykorzystywanych metod diagnostycznych w przypadku dolegliwości górnych dróg oddechowych. Jest stosowana w przypadku problemów z nosem i zatokami przynosowymi oraz krtanią i niektórymi częściami gardła. Jej wykonanie pozwala na uniknięcie badań radiologicznych, co jest istotne na przykład w przypadku kobiet w ciąży. Połączenie endoskopu z kamerą i komputerem pozwala też na zapis uzyskanego obrazu oraz jego wykorzystanie w komunikacji z pacjentem.

Jaką aparaturę stosuje się w przypadku badań endoskopowych układu oddechowego?

Aparatura, wykorzystywana w endoskopii oddechowej, może mieć zróżnicowaną budowę. Najczęściej do przeprowadzenia badań tego typu stosowane są endoskopy sztywne, wykorzystujące do uzyskania obrazu zespół soczewek, zamkniętych w metalowej rurce. Pozwalają one na uzyskanie dokładnego odwzorowanie badanego obszaru, trudno jednak wprowadzić je w niektóre rejony ciała. Problemy w tym zakresie eliminuje wykorzystanie endoskopów giętkich. W ich przypadku obraz jest uzyskiwany poprzez wiązkę światłowodów. W leczeniu dróg oddechowych istotną rolę odgrywają również stenty nitolowe, lokalnie rozszerzające i udrażniające drogi oddechowe. Ich stosowanie często powiązane jest z wykorzystaniem endoskopii oddechowej.

Naprawa endoskopów Sonologistic

Jak dbać o sprzęt do endoskopii oddechowej?

Sprzęt do endoskopii oddechowej powinien być poddawany regularnej konserwacji, wykonywanej przez specjalistyczne przedsiębiorstwa. Liderem tego rynku jest firma https://g.page/Sonologistic?share, czyli Sonologistic Sp. z o.o. Sp.K., z siedzibą na ul. Kresowej 7A, 22-400 Zamość, Tel. 843072228, której oferta obejmuje szereg prac, związanych z utrzymaniem właściwego stanu aparatów endoskopowych. Jest to niezwykle istotne zarówno dla bezpieczeństwa prowadzonych badań, jak i dla ekonomiki wykorzystania sprzętu tego typu. Regularny serwis endoskopów pozwala bowiem na dłuższe utrzymanie ich sprawności oraz uniknięcie poważniejszych awarii.

Jak  w praktyce wygląda endoskopia oddechowa?

W przypadku endoskopii oddechowej nie jest wymagane specjalne przygotowanie się pacjenta do zabiegu. Samo badanie odbywa się w pozycji siedzącej, a w jego trakcie pacjent ma głowę opartą o zagłówek. Powinno ono być przy tym całkowicie bezbolesne, nie stosuje się więc w jego wypadku znieczulenia. Co istotne – trwa ono jedynie kilka minut, co również minimalizuje uciążliwość zabiegu dla pacjenta. Obrazy, zebrane przez endoskop, można oczywiście zapisać i wykorzystać w dalszej diagnostyce.

 

Dodaj komentarz