Zabieg plastyki powiek — co powinno wpływać na decyzję?

Kiedy zdecydować się na zabieg plastyki powiek? Nie wahaj się!

Zabieg korekty powiek to operacja, która pozytywnie wpływa nie tylko na estetykę twarzy, ale może także poprawić pole widzenia, jak i komfort życia. Zabieg jest bowiem najskuteczniejszą metodą leczenia opadających powiek, choć bywa wykorzystywany również w celu upiększenia wyglądu twarzy. Kiedy należy zdecydować się na zabieg plastyki powiek? Na czym polega operacja i jak należy się do niej przygotować?

Jakie są wskazania do zabiegu plastyki powiek?

Zabieg plastyki powiek to recepta na popularny problem, którym są opadające powieki. Naturalne procesy starzenia powodują, że mięśnie ulegają osłabieniu, nie będąc w stanie dalej podtrzymywać skóry, która traci elastyczność, a jej nadmiar delikatnie opada. Inną przyczyną schorzenia, jakim jest opadająca powieka, może być uszkodzenie nerwu wynikające z choroby bądź wypadku. Warto wspomnieć, że w obu przypadkach najskuteczniejszym, a zarazem najtrwalszym sposobem na pozbycie się problemu opadających powiek.

Na czym polega zabieg korekty powiek?

Korekta powiek to zabieg chirurgiczny, który pozwala na poprawę estetyki twarzy. Operacja może obejmować zarówno górne, jak i dolne powieki.

Plastyka dolnych powiek obejmuje wykonanie nacięcia tuż poniżej brzegu rzęsowego. Dzięki temu umożliwione jest odsunięcie skóry od brzegu dolnego oczodołu. Jeżeli istnieje taka konieczność, chirurg nacina również przegrodę oczodołową, usuwając nadmiar tkanki tłuszczowej. Następnie wycinany jest nadmiar skóry oraz mięśnia okrężnego, po czym dochodzi do zszycia rany.

Plastyka górnych powiek to zabieg, polegający na nacięciu fałdy górnej powieki w okolicy brzegu rzęsowego w celu usunięcia nadmiaru skóry wraz z częścią mięśnia okrężnego. Jeżeli sytuacja tego wymaga, redukowane są także przepukliny tłuszczowe.

W obu przypadkach blizny po zabiegu są praktycznie niewidoczne. Zabiegi odbywają się w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym, a czas ich trwania wynosi około godziny.

Gabinet plastyki powiek Gdynia

Co zrobić przed zabiegiem korekty powiek?

Zabieg musi zostać poprzedzony wizytą u lekarza, podczas którego zostanie wykonany szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia. Ponadto chirurg wyczerpująco opowiada o zabiegu, kolejnych jego etapach, a także rozwiewa wszelkie wątpliwości, zgłaszane przez pacjentów.

Przed zabiegiem należy również wykonać podstawowe badania, do których należą:

  • morfologia krwi,
  • poziom glukozy i elektrolitów,
  • czas krzepnięcia krwi.

Co najmniej na dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki, które mają wpływ na krzepliwość krwi. Przeciwwskazaniem do wykonania operacji jest sytuacja, w której pacjent nie będzie w pełni zdrowy, dotyczy to także przeziębienia.

Jacy pacjenci najczęściej decydują się na zabieg korekty powiek?

Większość przypadków, w których pacjent decyduje się na zabieg plastyki powiek dotyczy kobiet. Stale wzrasta jednak odsetek mężczyzn, którzy poddają się operacji. Plastyka powiek wykonywana jest przede wszystkim u osób w dojrzałym wieku. To właśnie u tych pacjentów najczęściej pojawia się problem ze zwiotczeniem skóry w wyniku działania procesów starzenia.

Dodaj komentarz