Zalecenia po korekcie powiek górnych

Jaki jest typowy czas rekonwalescencji po blefaroplastyce powiek oraz jak przebiega?

Blefaroplastyka nie bez przyczyny należy do najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Pomaga nie tylko odmłodzić spojrzenie, ale także poprawić jakość widzenia. Usunięcie nadmiaru skóry z powiek przywraca ich prawidłową pracę. Oczy wydają się większe, rzęsy i powieki bardziej widoczne. Zanika problem cieni i worków pod oczami, w efekcie czego twarz wygląda na młodszą i wypoczętą. Przeczytaj, ile czasu zajmuje rekonwalescencja po plastyce powiek i jak przebiega.

Na czym polega blefaroplastyka?

Lifting powiek górnych to zabieg małoinwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W jego trakcie chirurg usuwa nadmiar skóry i likwiduje przepukliny tłuszczowe nad okiem, co przywraca promienne spojrzenie.

Z kolei plastyka powiek dolnych jest trudniejszą i dłuższą operacją, przeprowadzaną w znieczuleniu ogólnym. Pomaga pozbyć się cieni i obrzęków pod oczami. Jeśli interesuje Cię Blefaroplastyka Gdańsk – plastyka i korekta powiek w Klinice Derm-Estetyka w tym mieście to bezpieczny zabieg, którego szczegółowy przebieg omówisz z chirurgiem plastykiem na wizycie konsultacyjnej.

Rekonwalescencja po liftingu powiek – jak długo trwa?

Rekonwalescencja po blefaroplastyce trwa zwykle 7-10 dni, a przypadku korekty powiek dolnych do 14 dni. Dokładny czas zależy od zakresu zabiegu i delikatnej ręki chirurga plastycznego – dlatego wybierz doświadczonego specjalistę. Nie bez znaczenia pozostaje wysiłek, jaki włożysz w przygotowanie się do operacji.

Na tydzień przed zabiegiem nie przyjmuj leków przeciwbólowych hamujących krzepliwość krwi i unikaj pokarmów o podobnym działaniu. Zależy Ci na tym, aby skrócić okres rekonwalescencji? Zastosuj się do wskazówek lekarza, a szybciej wrócisz do codziennych zajęć.

O co zadbać po zabiegu plastyki powiek?

Jak przebiega rekonwalescencja po plastyce powiek?

W pierwszych dniach po korekcie powiek u wielu pacjentek pojawiają się zasinienia, lekkie obrzęki i trudności w poruszaniu powiekami. To normalne objawy, podobnie zresztą jak suchość oka, niewielkie łzawienie czy pieczenie. Aby je złagodzić, wystarczy stosować kompresy chłodzące, krople nawilżające do oczu i maści, jakie zaleci lekarz.

W przypadku silnego bólu, dużych zasinień, zaburzeń widzenia i narastających obrzęków skontaktuj się z lekarzem. Do rzadko występujących powikłań należą niedomykanie się lub wywinięcie powieki, które skutkują wysychaniem gałki ocznej. Aby ograniczyć ryzyko tego typu zdarzeń, wykonaj lifting powiek w profesjonalnej klinice, u chirurga, który dokładnie zaplanuje, a następnie starannie przeprowadzi operację.

Rany po blefaroplastyce – jak je pielęgnować?

Rany po blefaroplastyce goją się stopniowo. Po prawidłowo przeprowadzonej operacji blizny są mało widoczne, a zasinienia niewielkie. Do czasu zdjęcia szwów, co następuje około 7 dni po zabiegu, nie zdejmuj plastrów chroniących rany, naklejonych podczas operacji. Gdy lekarz zdejmie szwy, warto natłuszczać blizny specjalną maścią i stosować kremy z wysokim filtrem UV.

Bezpośrednio po zabiegu ogranicz korzystanie z telewizora, laptopa i telefonu, a przyspieszysz gojenie się ran. Przez pierwszy rok po plastyce powiek chroń blizny przed słońcem – w tym celu sprawdzą się okulary przeciwsłoneczne lub makijaż. Przez 3 tygodnie od zabiegu nie uprawiaj sportu, unikaj basenu, sauny i solarium.

Dodaj komentarz