Serwis i sklep rowerowy - MokotówZadbaj o stan Twojego roweru

Opracowanie: www.jrconceptbikes.pl (Serwis i sklep rowerowy – Mokotów)
Rowerzystów na ulicach polskich miast i miasteczek przybywa. Dwa kółka to już nie tylko narzędzie dla sportowców lub pojazd używany na wsi w celu dotarcia do sklepu. Dla coraz większej liczby Polaków to najczęściej stosowany środek transportu.

Dbałość o stan techniczny

Używając roweru codziennie, w różnych warunkach pogodowych warto nie zaniedbywać bicykla. Tak samo jak co jakiś czas kontrolnie należy udać się z samochodem do mechanika, tak samo przynajmniej raz w roku powinno się wykonać przegląd roweru. Jest to spowodowane zarówno kwestiami bezpieczeństwa jak i wygody użytkowania.

Serwis i sklep rowerowy - Mokotów

Co daje serwisowanie?

Podstawowy serwis roweru zawierać będzie regulację hamulców, a w razie potrzeby wymianę klocków hamulcowych oraz linek i pancerzy. Zapewni to odpowiednią siłę hamowania, a jednocześnie pozwoli uniknąć niepotrzebnych oporów wynikających ze źle wyregulowanego hamulca.

Kolejnym ważnym elementem są przerzutki

Podczas przeglądu roweru mechanik dokona niezbędnej regulacji, która sprawi, że wszystkie przełożenia będą wchodziły lekko i szybko. Standardowe serwisowanie roweru zakładać będzie także kontrolę stanu kół pod kątem tego czy są proste i czy nie wymagają wycentrowania. Krzywe koła są bowiem przyczyną ocierania hamulca o obręcz, co znacząco utrudnia jazdę.

Duże wydatki po przejechaniu wielu km

W skrajnych przypadkach przegląd roweru będzie oznaczać wymianę napędu, a co za tym idzie większy wydatek. Zębatki z upływem czasu i kilometrów się ścierają, a łańcuch rozciąga i nie są wówczas w stanie dalej pracować. Jak więc widać rower, pomimo że jest bardzo prostym w budowie środkiem transportu również wymaga atencji ze strony użytkującego, a regularne przeglądy pozwolą zapewnić wygodę, bezpieczeństwo i pełne zadowolenie z użytkowania jednośladu.

Dodaj komentarz