Jak spędzić weekend w Krakowie?

Bez dwóch zdań to właśnie Kraków jest jednym z częściej odwiedzanych w Polsce miast. Zaglądają do niego zarówno nasi rodacy, jak i zagraniczni turyści, którzy zwykle robią to po to, by zwiedzić pewne znane na całym świecie zabytki. Wszystko tutaj może zainteresować. Kraków ma niesamowitą historię, która przekłada się na historię całej Polski, ale też i ciekawą kulturę, wyjątkową kuchnię (wystarczy skosztować specjałów kuchni żydowskiej) oraz niepodrabialną atmosferę. Niegdyś był przecież naszą stolicą. A to znaczy, że w Krakowie nudzić się nie można i śmiało można w nim przeżyć cudowny weekend!

Najlepsze zabytki i restauracje w Krakowie

Wawel koniecznym miejscem do odwiedzenia

Najprawdopodobniej nikt nie będzie przeznaczać całych dwóch czy trzech dni na „zaliczenie” wszystkich zabytków, miejsc historycznych i innych znanych miejsc ważnych dla historii Krakowa czy kraju, jednakże na Zamek Królewski na Wawelu po prostu trzeba się wybrać – innej opcji nie ma. Warto właśnie od niego rozpocząć całą wycieczkę. Dzięki temu od razu przeniesie ona turystów do zupełnie innego świata i innych czasów, prezentując im dawne realia Polski i przede wszystkim opowiadając o naszych największych Królach. Na Zamach Królewskich szczególnie warte zwiedzenia są: Komnaty Królewskie, Apartamenty Królewskie oraz Skarbiec Koronny i Zbrojownia. Jako że jest to często odwiedzane miejsce, warto zarezerwować sobie bilety z wyprzedzeniem, robiąc to chociażby telefonicznie.

Atrakcyjny kierunek na weekendowy wypad i dłuższe wakacje

Tak naprawdę osoby, które chciałyby wypełnić weekend w Krakowie zwiedzaniem, bo zawsze chcą na wakacjach czy nawet krótszych wyjazdach zapoznawać się z nowymi wartościowymi miejscami i zabytkami, w tym mieście poczują się niczym w raju, bo na każdym kroku będą natykać się na coraz to ciekawsze placówki i tereny. Dodatkowo bogaty wybór lokali gastronomicznych może znacząco uatrakcyjnić pobyt w mieście. W szczególności dzielnica Kazimierza jest tą, na której goszczą najlepsze lokalne, jak na przykład elegancka Restauracja Esterante, serwująca potrawy łączące smaki kuchni polskiej, żydowskiej i fusion.

Restauracja Esterante w Krakowie na Kazimierzu

Jakie punkty na mapie warto jeszcze zobaczyć?

Jeżeli chodzi o dalsze zwiedzanie, jest jeszcze kilka takich miejsc, do których warto by było zawitać. Należą do nich: Dom Jana Matejki, Bazylika Mariacka, Katedra Wawelska oraz Sukiennice, a zwłaszcza Muzeum Galerii Sztuki Polskiej XIX w Sukiennicach. Ale oczywiście na zwiedzaniu weekend nie powinien się skończyć. Nie każdego zresztą muszą interesować te wszystkie budynki, które oczywiście mają znaczenie dla historii naszego kraju, ale nie muszą mieć znaczenia dla turystów. Na szczęście Kraków dla każdego przygotował coś wspaniałego. Wizyta w tym mieście wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do zwiedzania.

A gdzie wybrać się na smaczny obiad?

A gdy turysta totalnie opadnie już z sił i będzie myślał już wyłącznie o odpoczynku, powinien skierować swoje kroki w stronę rynku i… po prostu coś przekąsić! W Krakowie nie brakuje świetnych i klimatycznych punktów gastronomicznych. Wspomniana wcześniej Restauracja Esteranta znajduje się w samym centrum Kazimierza https://g.page/esterante co umożliwia wygodne i szybkie dotarcie do niej z każdego miejsca Krakowa. Warto wcześniej zajrzeć do bogatego menu i zapoznać się z oferowanymi przez lokal potrawami co pozwoli nam upewnić się, że wybór miejsca na posiłek będzie dla nas zadowalający.

Dodaj komentarz