Awaria samochodu w trasie

Zepsuty samochód na trasie? Sprawdź, jak temu zaradzić!

Awaria samochodu na trasie to mało przyjemna sytuacja, lecz może przytrafić się każdemu kto udaje się w podróż. Najczęściej usterka pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Zepsute auto to problem, gdyż kontynuowanie jazdy staje się nagle niemożliwe. Co więc powinniśmy zrobić w sytuacji, gdy nasz pojazd nie chce z nami współpracować?

Oceńmy, co jest przyczyną awarii

Zawsze podczas awarii samochodowej w trasie należy trzeźwo ocenić sytuację. Panika i poddanie się emocjom to czynniki, które niczego nowego nie wnoszą, a wręcz przeciwnie tylko niepotrzebnie tracimy czas. Czasami z pozoru ciężko wyglądająca awaria może być prosta w naprawie, a do jej usunięcia będziemy potrzebować jedynie narzędzi, które na pewno mamy pod ręką. Najczęstszą awarią z, którą możemy się spotkać to tak zwany kapeć, czyli przebicie opony. Naprawa takiej usterki jest niezwykle prosta wystarczy wyciągnąć koło zapasowe, podnieść pojazd za pomocą lewarka, a następnie wymienić całość. Czasami zamiast koła zapasowego w bagażniku znajdziemy zestaw naprawczy do wypełniania powstałych w oponie ubytków.

Kiedy nie warto próbować naprawiać auta na własną rękę

Nie zawsze bez dokładnej diagnozy naprawa usterki jest niemożliwa. Również w przypadku dużej awarii ważną rolę odgrywa czas, który będzie działać na naszą niekorzyść. Jednak nie każdy z nas wie z kim w takiej sytuacji należy się skontaktować? Najlepiej poszukać w internecie najbliższego serwisu lub sprawdzić, czy na osłonce przeciwsłonecznej od strony pasażera nie widnieje czasem numer telefonu do tak zwanego laweciarza. Po więcej informacji zapraszamy na stronie: Pomoc drogowa Milicz, gdzie znajdziemy szczegółowe informacje na temat zamawiania pomocy drogowej na terenie Milicza.

Kiedy podjęte przez nas kroki stają się mało skuteczne to na miejsce musi przybyć fachowiec, specjalista. Telefon na pomoc drogową należy wykonać gdy:

  • doszło do wypadku, przy którym z auta wyciekają płyny eksploatacyjne.
  • wystąpiła poważnej awarii, przy której uszkodzeniu uległo zawieszenie przez co dalsza jazda nie jest możliwa.
  • w pojeździe uszkodzeniu uległa skrzynia biegów bądź silnik.
  • awaria nastąpiła w momencie poruszania się po drodze szybkiego ruchu (zepsute auto na autostradzie nie może być przez nas naprawiane na miejscu).
Kiedy należy wezwać pomoc drogową?

Awaria samochodu na autostradzie

Jednak czasem naprawa samochodu na miejscu nie jest możliwa. Jest to zależne od rodzaju awarii, z jaką mamy styczność, a także od miejsca zdarzenia. Zepsuty samochód na autostradzie sprawia, iż jest to problem nie tylko dla nas samych, lecz także innych uczestników ruchu drogowego. Musimy więc pamiętać o trójkącie ostrzegawczym, który powinien być ustawiony w odpowiedniej odległości od miejsca zdarzenia. Warto mieć także dodatkowe oświetlenie w formie świateł awaryjnych. W momencie kiedy samodzielna naprawa usterki nie jest możliwa to wezwij pomoc drogową, która oferuje mobilny serwis. Na stronie: https://www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/mobilny-serwis/, opisana jest taka usługa, oferowana przez jedną z firm w Miliczu. Za pomocą lawety sprowadzi ona pojazd w wyznaczone miejsce i zajmie się naprawą.

Jeden komentarz do “Zepsuty samochód na trasie? Sprawdź, jak temu zaradzić!

  1. Ostatnio sam skorzystałem z tych rad, gdy auto zepsuło mi się na autostradzie. Szybko oceniłem sytuację i wezwałem mobilny serwis, który znalazłem na wspomnianej stronie. Naprawdę warto być przygotowanym na takie sytuacje!

Dodaj komentarz