Sprzedaż samochodu może wydawać się wyzwaniem, ze względu na fakt, iż od razu wiąże się z koniecznością przygotowania samochodu, robienia wielu zdjęć i zamieszczania ogłoszeń w Internecie. Dobrym rozwiązaniem jest sprzedaż samochodów w skupie. Dzięki temu oszczędzamy dużo czasu (jest to najszybszy sposób na szybką sprzedaż samochodów) i nie musimy toczyć rozmów z zainteresowanymi klientami na własną rękę, możemy także liczyć na szybką wypłatę pieniędzy. Przeanalizujmy krok po kroku, jak wygląda taka transakcja.
Jaki samochód sprzedamy w skupie?
Skupy samochodów kupują nie tylko wraki po cenie złomu, ale również samochody, które zostaną sprzedane. Firmy te same szukają nabywców, więc nie musisz tracić czasu na szukanie ich indywidualnie, tak jak robiłeś to w przeszłości, gdy takie miejsca nie były powszechne. Skupy to nie to samo, co dealerzy samochodów: w przypadku dealerów samochodów używanych klient musi poczekać, aż kupujący znajdzie swój samochód. W przypadku skupu przyjeżdżasz, zostawiasz samochód i dostajesz pieniądze. Same procedury nie zajmują dużo czasu. Wystarczy oględziny i umowa sprzedaży. W przypadku dobrego skupu możemy spodziewać się nawet 80-90% wartości rynkowej samochodu i znacznie mniej pracy dla nas niż szukanie kupca na własną rękę lub poprzez portale internetowe. Pieniądze szybko, nawet tego samego dnia, w którym kontaktujemy się z kupującym. Pamiętaj, że znalezienie kupca zajmie dużo czasu, często kilka miesięcy. Dlatego sprzedaż do skupu jest optymalnym rozwiązaniem.
Jak wybrać skup?
Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego skupu pojazdów. Najlepiej zrobić to przez Internet, kierując się opiniami starych klientów, abyśmy od razu wiedzieli, na jakie ceny się przygotować. Badanie na forach internetowych są bardzo przydatne, ponieważ od razu wiesz, z którego skupu skorzystać. Możemy także sprawdzić ostatnio skupione samochody, aby sprawdzić czy nasz pojazd będzie się klasyfikował. Ostatnio skupione auta w skupie AUTO-BART można zobaczyć na stronie https://skupaut-gotowka.pl/ostatnio-kupione.html, gdzie widnieją zakupione na terenie woj. pomorskiego pojazdy.
Po wyborze skupu kontaktujemy się z nim poprzez formularz lub telefonicznie. Podaj wszystkie najważniejsze informacje o pojeździe i umów się na spotkanie z pracownikami firmy. Wielu kupujących proponuje dojazd do klienta, co jest ważne w przypadku, gdy pojazd nie nadaje się do jazdy. Często też możliwe są wizyty tego samego dnia: nabywcy samochodów używanych chcą jak najszybciej umówić się na spotkanie ze swoimi klientami, co jest oznaką konkurencji między podobnymi miejscami.
Jak wygląda sama sprzedaż?
Na spotkanie przyjeżdża rzeczoznawca, który wyceni pojazd zaraz po oględzinach. Pod uwagę bierze się wiele czynników. Zarobimy więcej za samochód należący do osoby niepalącej, a mniej na samochód sprowadzony z zagranicy. Liczy się stan wizualny, stan techniczny, wyposażenie, przebieg, zakres i wysokość składki, model pojazdu, marka i rok, a także inne czynniki. Kwota proponowana przez eksperta może odbiegać od naszych oczekiwań, co nie oznacza, że jest nieuczciwa. Jednak firmy są gotowe zaakceptować przedłużające się negocjacje, co pozwala im znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony. Jeśli chcemy mieć pewność, że się nie mylimy, przed ustaleniem ceny możemy skorzystać z pomocy niezależnego rzeczoznawcy.
Ostatnim krokiem jest zawarcie umowy sprzedaży. Możemy przygotować własną umowę, ale większość zakupów jest dostosowana do indywidualnych potrzeb. Umowę należy dokładnie przeczytać, nawet jeśli w przypadku firm z wieloletnim doświadczeniem nie ma powodów do obaw. W ten sposób dopełniamy formalności i możemy pożegnać się z niechcianym pojazdem. Podpisując umowę, tracimy prawa do pojazdu. Po zrealizowaniu transakcji otrzymujemy pieniądze lub zlecamy przelew na konto.
Sprzedając samochód w ten sposób oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na szukanie nowego nabywcy. Dostaniemy trochę mniej niż rzeczywista wartość rynkowa samochodu, ale pamiętaj, że dzięki temu nie będziemy musieli czekać tygodniami lub miesiącami, aż ludzie zainteresują się naszym pojazdem.