Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na dekoracje ślubne w 2024 roku?

Ile kosztują dekoracje na wesele w 2024 roku?

Wesele jest wydarzeniem, którego się nie zapomina, dlatego też każdy stara się, by był idealnie zorganizowany, a wszystko wyglądało jak z obrazka. Odpowiednie udekorowanie sali weselnej nie należy do zadań prostych i wymaga dużo zaangażowania. Nasz artykuł poświęciliśmy nie tylko kwestii pomocy w zorganizowaniu całej dekoracji weselnej, ale też kosztom, które w związku z dekoracjami trzeba będzie ponieść i sposobom, które pozwolą te koszty ograniczyć.

Samodzielne dekorowanie sali, czy usługi profesjonalistów?

Gdy wybierze się salę weselną, niezbędne jest przygotowanie jej, by wyglądała jak najpiękniej podczas całego wydarzenia. Istotny jest zarówno motyw przewodni, jak i użyte dekoracje. Do przygotowania jest wiele rzeczy i wszystko trzeba odpowiednio zsynchronizować w czasie, ponieważ sala nie pozostaje na wyłączność przez długi czas przed weselem. W sytuacji, gdy na głowie i tak jest wiele obowiązków, warto skorzystać z firm, które zajmują się profesjonalnym wystrojem sal weselnych. Bardzo dobrym przykładem rozwiązania profesjonalnego jest oferta dostępna na stronie „Dekoracje ślubne Gdańsk – Trójmiasto | TheRings.pl„, dzięki której można zaoszczędzić mnóstwo czasu na planowaniu i organizowaniu wystroju Sali ślubnej. Koszt takiej usługi nie jest wysoki w porównaniu do czasu i nerwów, które się dzięki temu zaoszczędzi.

Jakie są koszty związane z dekoracjami weselnymi?

Koszty przygotowania dekoracji weselnej potrafią być zaskakująco wysokie dla osób, które nie orientowały się wcześniej w tym temacie. W skład kosztów dekoracji wliczyć można:

  • Koszt podstawowego wystroju Sali w kwocie od 500 do 10 000zł,
  • Dekoracje dodatkowe z balonów w kwocie od 50 do 1200zł
  • Dekoracje świetlne w kwocie od 100 do 10 000zł,
  • Numery i winietki na stoły weselne w kwocie od 100 do 2000zł,
  • Etykiety i naklejki na butelki w kwocie od 100 do 300zł.

Nie są to wszystkie koszty dekoracji, jakie związane są z weselem.

Ile kosztują kwiaty na dekoracje sali weselnej w 2024 roku?

Jakie są koszty dekoracji nie związanych z salą weselną?

Poza samą salą weselną niezbędne jest przygotowanie również innych dekoracji, które również nie należą do najtańszych. Wśród nich znaleźć można między innymi:

  • Dekorację samochodu w kwocie od 100 do 1000zł
  • Dekorację ślubną kościoła w kwocie od 500 do 4000zł,
  • Dekorację pleneru wykorzystywanego do sesji ślubnej w kwocie od 500 do 5000zł.

Koszty te potrafią przytłoczyć niejedną młodą parę, dlatego też wiele osób szuka możliwie jak największych oszczędności.

W jaki sposób można zaoszczędzić przy dekoracjach weselnych?

Aktualnie coraz więcej osób postanawia wprowadzić oszczędności w zakresie dekoracji weselnych. Związane jest to z cięższymi pod względem finansowym czasami oraz zmieniającym się podejściem młodych ludzi do organizowania ceremonii z przepychem. Z tego też powodu coraz bardziej cenione są minimalistyczne wystroje sali weselnej oraz samodzielne wykonywanie dekoracji we współpracy z najbliższymi. Szczególnie elementy takie jak zaproszenia, winietki czy numery można wykonać dużo niższym kosztem, ponieważ i tak nigdy nie zapadają one w pamięć.

Dodaj komentarz