Rekrutacja do przedszkoli Słupsk

Publiczne czy prywatne przedszkole? – Które będzie najlepsze dla Twojego dziecka?

Koniec wakacji, to dla wielu dzieciaków czas, kiedy wracają do przedszkoli. Dla rodziców nie jest łatwym zadaniem znalezienie odpowiedniego przedszkola, które będzie w odpowiedni sposób dbać o ich pociechę. Wybór przedszkola jest również bardzo ważny, ponieważ dziecko spędzi w nim najprawdopodobniej kilka lat i w pewnym stopniu będzie się tam wychowywać. Dylemat, jaki się pojawia przed rodzicami, to czy lepiej jest wybrać placówkę publiczną, czy może lepiej zdecydować się na przedszkole prywatne. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jakie przedszkole będzie najlepsze dla dziecka.

Przedszkole niepubliczne Słupsk

Podstawowe różne między przedszkolem prywatnym a publicznym

Jeżeli chodzi o najbardziej podstawowe różnice, między tego typu ośrodkami, to przede wszystkim przedszkola prywatne są finansowane w inny sposób niż publiczne. Przedszkola publiczne, pieniądze na swoją działalność pozyskują dzięki urzędom miast, samorządom lub gminom. Prywatne przedszkola utrzymują się natomiast z pomocą pieniędzy, które pochodzą od osób fizycznych, firm lub fundacji. Kolejna ważna różnica dotyczy organizacji. Okazuje się bowiem, że publiczne placówki poświęcają jedynie po 5 godzin dziennie na realizowanie podstaw programowych. Tak, krótki czas trwania zajęć może sprawiać problemy rodzicom, którzy z różnym powodów nie są w stanie odebrać dziecka. W prywatnych przedszkolach czas jest bardziej elastyczny i można go dostosować do swoich potrzeb.

Czy przedszkola publiczne mają gorszy standard?

W opinii wielu osób przedszkola publiczne charakteryzują się gorszymi standardami, niż przedszkola prywatne. Okazuje się to być nie do końca prawdą, ponieważ wymagania w prywatnych przedszkolach, często są niższe od tych, które muszą spełniać placówki publiczne. Tak naprawdę nie ma w tej kwestii twardej zasady, dlatego warto wcześniej dokładnie prześledzić przedszkole. Często publiczne placówki oferują bardzo przyjazną atmosferę i dużą liczbę zabawek dla dzieci. Finalnie to, co decyduje o poziomie danego przedszkola, to pomysł na niego. Zarówno więc prywatne, jak i publiczne przedszkola mogą być złe lub bardzo dobre. Przykładem ciekawej placówki, na którą warto zwrócić uwagę szukając przedszkola jest Przedszkole Mówiś Słupsk, mieszczące się przy ul. Orląt Lwowskich 2 w Słupsku (Tel: 661 311 103). Dokładność i zaangażowanie są kluczowe w prowadzeniu przedszkola zarówno prywatnego jak i publicznego.

Jak wybrać przedszkole?

Przede wszystkim, wybierając przedszkole, sprawdzajmy kwalifikacje danej placówki. To one realnie pokazują, jaka kadra pracuje w danym miejscu i kto będzie się zajmował naszymi dziećmi. Ważnym czynnikiem, mogą się również okazać zajęcia dodatkowe, które mogą być niezwykle przydatne najmłodszym. Często też nie ma innej możliwości, niż wysłanie dziecka do prywatnego przedszkola, ponieważ te publiczne szybko się wypełniają. W takim momencie najważniejsze jest, by znaleźć przedszkole z ciekawym pomysłem na siebie i dobrą kardą pracowniczą.

Dodaj komentarz