Kilka słów o kwiatach

flowers-660666__180

Kwiaciarnia i symbolika kwiatów

Kwiaty ciszą się zdecydowanie dużą symboliką, którą za sobą niosą. Mogą być wyrazem szacunku, podziękowania, pokazania, że nam zależy na drugiej osobie. Często kwiaty to symbol przeprosin. Znając się na nich, podobno każdy kwiat oznacza coś innego. Na przykład bratek, jest wyrazem podziękowania, tego, że pamiętamy o tej osobie, że chcemy, żeby była w naszym życiu, liczymy się z jej zdaniem i z nią.

rhododenron-217367__180

Frezje- moc koloru i uczuć

Frezje natomiast to wyraz szacunku dla człowieka, któremu je po darowujemy. Każdy kwiat ma znaczenie, ale nie tylko ich gatunek, ale i kolor. Czerwień oznacza miłość, biel czystość, szczerość, błękit- to wierność i przywiązanie, ale są i kolory wyrażające złe emocje na przykład mówi się tak o kwiatach w kolorze żółtym. Dzięki temu, że teraz prawie na każdym rogu ulicy znajdują się kwiaciarnie, osoba, która zna się na tym doskonale może doradzić nam kompozycję na daną okazję.

flower-vase-438461__180

Kwiaciarnia

Bukieciarnia, gdzie tworzą kompozycje już gotowych kwiatów, które mają odpowiednio dobrane kolory, są nie tylko estetyczne, ale i mogą na przykład przetrwać dłużej w wazonie. Kwiaciarnia jest miejscem, gdzie zawsze pięknie pachnie, jest mnogość kolorów i kształtów, a ich połączenia tworzą barwę kompozycje, dzięki czemu mamy szeroki wybór wedle preferencji.
Opracowanie: Kwiaciarnia Bazylia Tychy

Dodaj komentarz