rolety Bochnia

Jakie okna PCV wybrać?

Niezależnie od przeznaczenia budynku, wybór odpowiednich okien to poważna decyzja. To właśnie one izolują od świata zewnętrznego, wpływu czynników atmosferycznych, źródeł hałasu czy, wreszcie, ciekawskich spojrzeń. Okna nie tylko przepuszczają światło słoneczne, ale zapewniają komfort i bezpieczeństwo. W ostatnich latach, ze względu na swą wyjątkową funkcjonalność, dużą popularność zaczęły zdobywać okna plastikowe. Jednak wybór jest na tyle szeroki, że przed podjęciem decyzji o zakupie okna wykonanego z tworzywa PCV wart rozważyć kilka kwestii.

Salon z oknami Bochnia

Dlaczego warto wybrać okna PCV?

Profile okienne wykonane z polichlorku winylu, bo tak brzmi pełna nazwa materiału określanego powszechnie jako PCV, należą do najtrwalszych i najbezpieczniejszych na rynku. Tworzywo jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na szkodliwy wpływ nadmiernej ekspozycji na czynniki pogodowe, takich jak wiatr, deszcz czy promieniowanie ultrafioletowe. Okna PCV są również niezwykle szczelne i charakteryzują się dużą trwałością. Dzięki temu, zainstalowanymi panelami można będzie cieszyć się przez lata bez obawy, że zaczną tracić kolor bądź się wypaczać. Konsumenci chwalą sobie również nowoczesny, przyjemny dla oka design i łatwość użytkowania. Plastik, wbrew krążącej jeszcze kilkanaście lat temu powszechnej opinii, jest również niezwykle bezpieczny dla zdrowia. Wszystkie te powody sprawiają, że okna wykonane z PCV zyskują coraz szersze grono zwolenników. Szeroki wachlarz okien PCV znaleźć można na stronie oknabochnia.pl, gdzie swoje usługi świadczy firma Op Invest – Okna Drzwi Rolety Bramy, mieszcząca się przy ul. Brzeskiej 47A w Bochni (Tel: 723 600 100). Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej, która kładzie nacisk na terminowość i jakość swoich swoich produktów.

Bezpiecznie i niezawodne

Decydując się na zakup plastikowych paneli okiennych, należy rozważyć kilka czynników. Pozwoli to upewnić się, że wybrany rodzaj PCV będzie najlepszy dla konkretnej konstrukcji. Dla domów mieszkalnych położonych przy głównych arteriach czy bardzo ruchliwych ulicach poleca się wybór okien o wysokim współczynniku izolacyjności akustycznej. W takim wypadku warto szukać okien, które zapewniają ochronę na poziomie 40-45 decybeli. W przypadku mieszkań położonych w spokojniejszych, mniej zatłoczonych dzielnicach, zwykle wystarczająca będzie ochrona o wartości 30-32 decybeli. Kolejnym z parametrów, na który należy zwrócić uwagę, jest izolacyjność termiczna. Na wartość całkowitą składa się współczynnik przenikania dla całego okna Uw, ramy Uf, oraz szyby Ug. Trzeba zaznaczyć, że nowe, obowiązujące od 2021 roku regulacje budowlane wymagają, by właściciele domów pasywnych instalowali okna PCV o współczynniku Uw równym 0,9 W/ (m2K). Warto również wspomnieć, że niektóre modele plastikowych paneli okiennych charakteryzują się podwyższoną ochroną antywłamaniową. Okna tego typu polecane są posiadaczom domków jednorodzinnych i innych wolnostojących posesji. Jeśli nie jesteśmy pewni co do rodzaju okien, który spełni nasze potrzeby, warto zwrócić się o pomoc specjalistów. Fachowcy montujący okna w Bochni doradzą nam, które okna będą pasować do naszego domu. Oferowane przez nich produkty to gwarancja bezpieczeństwa, termoizolacyjności oraz świetnej izolacji akustycznej.

Nowoczesny wygląd

Nowoczesny, uniwersalny wygląd to duża zaleta tworzywa PCV. Największym zainteresowaniem cieszą się okna kolorze białym, można jednak wybrać projekty pokryte kolorową okleiną, bądź fabrycznie lakierowanych. Wielbiciele tradycyjnej stylistyki mają do dyspozycji również profile wykonane z wysokiej klasy materiałów drewnopodobnych. Warto przypomnieć, że okna wykonane z tworzywa dobrego gatunku nie będą ulegać odbarwieniu czy blaknięciu, a do ich produkcji stosuje się jedynie atestowane, bezpieczne dla zdrowia barwniki. Po wybraniu najlepiej dobranego do potrzeb modelu okna PCV należy pamiętać, że cena to koszt całkowity panelu wraz z montażem. Tradycyjne, dwuskrzydłowe modele plasują się zazwyczaj w przedziale cenowym 600-800 złotych. Za projekty o niestandardowych wymiarach lub kształtach trzeba zazwyczaj dopłacić.

Jeden komentarz do “Jakie okna PCV wybrać?

  1. Właśnie przeglądałem informacje o wymianie okien w moim starym domu i natknąłem się na ten artykuł o oknach PCV. Dzięki niemu lepiej rozumiem, jak ważna jest dobra izolacja akustyczna i termiczna, co jest kluczowe w mojej ruchliwej okolicy. Te wskazówki na pewno pomogą mi podjąć dobrą decyzję.

Dodaj komentarz