Poznaj 10 porad, jak wybrać dobrego projektanta wnętrz

Poprawne wykończenie wnętrza posiada znaczny wpływ na nasz komfort oraz wygodę w życiu codziennym. Z tego względu tak wiele osób decyduje się na zatrudnienie doświadczonego, wykwalifikowanego projektanta wnętrz. Specjalista zajmuje się kompleksowym opracowaniem projektu wykończenia oraz umeblowania mieszkania, domu czy biura. Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz? Oto 10 podstawowych porad, które warto znać!

Nie wybieraj na podstawie ceny

Pomimo iż koszt projektu jest bardzo istotnym czynnikiem, nie powinniśmy wybierać biura projektowego w oparciu o jak najniższą cenę projektu. Specjaliści, którzy oferują budżetowe usługi, często nie posiadają dużego doświadczenia oraz bogatego portfolio swoich realizacji. Ciężko więc o to, by w pełni zaufać ich umiejętnościom.

Dokładnie zapoznaj się z ofertą

Większość projektantów wnętrz posiada rozbudowane strony internetowe lub inne źródła informacji, w których zawarte są szczegóły dotyczące oferowanych usług. Często możemy znaleźć na nich także przykładowe realizacje, cenniki, czy galerie zaprojektowanych wnętrz.

Poradnik — jak wybrać dobrego projektanta wnętrz

Zobacz lokalizację biura

Jeśli biuro projektowe jest blisko Twojego miejsca zamieszkania, osobiste konsultacje stają się znacznie prostsze. Dla mieszkańców Krakowa i okolic doskonałym wyborem może być Projektowanie wnętrz Kraków All-Design Agnieszka Lorenc, która ma siedzibę pod adresem: ul. Na Błonie 9/125, 30-147 Kraków. Szczegóły ich oferty dostępne są na stronie agnieszkalorenc.pl, a w razie pytań można się z nimi skontaktować pod numerem telefonu: 662309953. Oczywiście, jeżeli preferujesz zdalną współpracę, wiele biur oferuje kompleksową komunikację online, co pozwala na realizację projektów niezależnie od odległości.

Obejrzyj poprzednie realizacje

Przykładowe prace wykonane przez danego projektanta pozwalają ocenić umiejętności oraz styl pracy. Galerie prezentujące dotychczasowe prace często można znaleźć na stronach internetowych biur projektowych lub profilach prowadzonych w social mediach.

Sprawdź informacje udostępniane przez projektantów w sieci

Wielu projektantów wnętrz prezentuje swoją ofertę oraz realizacje na stronach internetowych, oraz profilach w mediach społecznościowych. Dzięki temu potencjalni klienci mogą się zapoznać z ich pracami i stylem. Przykładem jest strona https://agnieszkalorenc.pl/wnetrza-mieszkalne/, która oferuje wgląd w różnorodne projekty mieszkań. Dostępne fotografie ułatwiają ocenę i mogą być pomocne w podjęciu decyzji o współpracy z danym specjalistą.

Jak znaleźć odpowiednie biuro projektowe?

Poznaj opinie klientów

Istotnym źródłem cennych informacji na temat danego projektanta są również opinie dotychczasowych klientów. W końcu kto będzie w stanie lepiej ocenić współpracę z biurem projektowym, niż osoba, która miała okazję poczuć ją na własnej skórze?

Rozmowa może okazać się kluczowa

Nawet najbogatsze portfolio nie pomoże w sytuacji, gdy Klient nie dogaduje się z wykonawcą. Nadawanie na tych samych falach pozwala na znacznie sprawniejszą komunikację, co w prosty sposób przełoży się na efektywność współpracy.

Sprawdź godziny pracy projektanta

Wbrew pozorom także godziny pracy, w których możesz spotkać się z projektantem, mogą odgrywać istotną rolę w procesie decyzyjnym. Jeżeli czas pracy biura projektowego pokrywa się z naszą aktywnością zawodową, trudno będzie o spotkanie czy ustalenie szczegółów współpracy.

Na co zwrócić uwagę wybierając projektanta wnętrz?

Dowiedz się, czy projektant zajmuje się także kontrolą jakości

Niezależnie od tego, czy mówimy o projekcie wykończenia niewielkiego mieszkania, czy wielkiego domu, warto, aby ktoś cały czas czuwał nad przebiegiem prac budowlanych. Mowa przede wszystkim o kontroli jakości oraz zgodności z opracowanym projektem. Niekiedy drobne odstępstwa od pierwotnego planu czy niedoprecyzowania mogą prowadzić do większych problemów w późniejszym etapie realizacji. Dlatego też obecność specjalisty, który zna projekt od podszewki i potrafi pilnować jego prawidłowego wdrożenia, jest nieoceniona.

Zawrzyj umowę

Solidne biura projektowe zapewniają możliwość podpisania specjalnej umowy, która zabezpiecza zarówno Klienta, jak i wykonawcę przed ewentualnymi problemami. Mowa tu o sytuacji, w której jedna ze stron zarzuci drugiej niewywiązanie się z umowy. Na podstawie podpisanego dokumentu możemy znacznie łatwiej ubiegać się swoich praw.

Jeden komentarz do “Poznaj 10 porad, jak wybrać dobrego projektanta wnętrz

  1. 10 trafnych porad, które każdy powinien przeczytać, decydując się na remont mieszkania. Wybranie odpowiedniego architekta wnętrz jest bardzo istotne, aby projekt mieszkania był naszym małym marzeniem :):)

Dodaj komentarz