Wady agencji pośrednictwa pracy za granicą

agencja pracy

Agencja pracy

Agencja pracy tymczasowej lub agencja pośrednictwa pracy to najczęściej pierwsze miejsce dla osób, które poszukują pracy poza granicami naszego kraju. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają znajomych poza Polska, a także nie mają pojęcia o realiach innego kraju. Wówczas dobrze jest związać się z agencją pracy tymczasowej, która załatwi za nas wszystkie formalności potrzebne do legalnej pracy poza granicami naszego kraju.

Ryzyko z jakim musisz się liczyć

Jednakże praca przez agencję pracy tymczasowej lub agencję pośrednictwa pracy ma również swoje minusy. Po pierwsze, takie agencje pracy za granicą zabierają pracownikom mnóstwo zarobku. Dlatego dobrze jest rozpocząć przygodę z życiem za granicą właśnie z agencją, ale później już trzeba szukać sobie pracy samodzielnie.

Jak szukać uczciwej agencji?

Po pierwsze, konieczne jest związanie się z taką agencją, która ma certyfikat i aktualny wpis do Krajowego Rejestru Agencji. Rejestr ten jest dostępny dla każdego w Internecie. Pracę takich agencji regulują odpowiednie przepisy (przykładem takiej agencji pracy za granicą jest rainbowjobs).

agencja pracy

ABC agencji

Po pierwsze, agencja nie może życzyć sobie pieniędzy za samo znalezienie dla nas pracy. Po drugie, agencja pośrednictwa pracy za granicą nie może płacić mniej niż wynosi minimalna stawka wynagrodzenia w kraju, do którego wyjeżdżasz do pracy. Ten przepis jednakże jest maksymalnie łamany przez agencje. Dlatego właśnie praca za granicą powinna zostać przez nas znaleziona samodzielnie, a agencja powinna być wyjściem z sytuacji podbramkowej.

Dodaj komentarz