Biuro rachunkowe pomocą dla firmy

statistics-958674-m

Rachunkowość dla firm

Posiadając firmę, bez względu na jej wielkość zawsze należy zastanowić się nad nawiązaniem współpracy z biurem rachunkowym. Biuro rachunkowe stanowi zawsze pomoc między innymi poprzez to, że jest w stanie poprowadzić księgowość. Większość biuro rachunkowych oferuje usługi z zakresu księgowości i podatków, finansów oraz kadr i płac.

money-658198-m

Zakres prac biura rachunkowego

Do wykonywanych funkcji biur rachunkowy zaliczyć można między innymi prowadzenie ksiąg rachunkowych, prowadzenie ryczałtu ewidencjonowanego, prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, sporządzanie sprawozdań finansowych, sporządzanie deklaracji podatkowych i tym podobnych rzeczy. Ponadto biuro rachunkowe jest w stanie poprowadzić usługę w zakresie podatek VAT. Ponadto biura rachunkowe sporządzają analizy finansowe. Mogą także zająć się sporządzaniem listy płac oraz prowadzeniem akt pracowniczych. Bardzo często zajmują się pełną obsługą ZUS.

prove-it-475767-m

Przed wyborem biura rachunkowego

Jednakże przed wyborem jakiegokolwiek biura rachunkowego należy w pierwsze kolejności rozeznać się na lokalnym rynku i wybrać odpowiednią firmę. Biuro rachunkowe bardzo często stanowi ważny fundament naszego przedsiębiorstwa. Źle prowadzone dokumenty mogą nas narazić nie tylko na duże straty, ale także na sankcje karne.

Dodaj komentarz