Korekta uszu u dzieci - Derm Estetyka Gdynia

Wszystko o zabiegu korekcja odstających uszu – najważniejsze informacje, metody i przebieg zabiegu

Uszy to niewielki element ciała człowieka, który nie powinien rzucać się w oczy. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy są one niesymetryczne lub też zbyt duże. W takich sytuacjach uszy stają się często źródłem kompleksów, niszczących życie towarzyskie i codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Na szczęście naprzeciw tego typu problemom wychodzi dziś medycyna estetyczna. Dzięki specjalistycznym zabiegom, możliwa jest korekta odstających, zbyt dużych czy niesymetrycznych małżowin, psujących wygląd zewnętrzny i obniżających własną samoocenę.

Korekta uszu - Derm Estetyka Gdynia

Jakie są wskazania do zabiegu?

Odstające uszy nie stanowią problemu w sensie zdrowotnym. Niemniej jednak mogą się one przyczynić do różnego rodzaju problemów natury psychicznej, obniżając pewność siebie i samoocenę. Kompleksy, które rodzą się na tym podłożu, utrudniają życie towarzyskie i relacje społeczne. Zbyt duże, odstające uszy, to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi pacjenci zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. Tego typu defekt zmienia wygląd twarzy, przez co często staje się ona nieestetyczna. Na szczęście takie wady można łatwo skorygować. Otoplastyka, czyli zabieg korekcyjny w obrębie uszu, eliminuje liczne problemy w tym obszarze, jak chociażby zapadnięcie małżowiny, guzek Darwina, ucho zapaśnika czy też wady wrodzone, polegające na częściowym lub też całkowitym zaniku małżowin usznych.

Więcej o otoplastyce przeczytać można w artykule https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-uszu-w-gdansku, opisującym dokładnych przebieg i rekonwalescencję po zabiegu.

Korekta uszu u dzieci - Derm Estetyka Gdynia

Problem odstających uszu u dzieci

Odstające uszy to problem, który uwidacznia się już w bardzo młodym wieku. Jako przyczynę często podaje się niewłaściwe ułożenie płodu już w łonie matki. Otoplastyka jest jednak przeprowadzana dopiero u dzieci, które ukończyły 6 rok życia. Jest to związane z wcześniejszym szybkim rozwojem uszu. Na ogół zabieg dokonywany jest pomiędzy 7 a 19 rokiem. W tym okresie młody człowiek rozpoczyna życie towarzyskie, a narastające kompresy mogą znacząco utrudnić wejście w dorosłość.

Jak przebiega zabieg korekcji uszu?

Otoplastyka należy do grupy zabiegów, określanych mianem bezpiecznych. Polega ona na nacięciu w tylnej części ucha. To właśnie w ten sposób chirurg zyskuje możliwość wymodelowania chrząstki i kąta jej nachylenia w stosunku do czaszki. Założone po wykonaniu zadania szwy, ściąga się po 7 dniach od zabiegu. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjent nie wymaga hospitalizacji i może wyjść do domu niedługo po zakończeniu pracy chirurga.

Pomimo tego, że korekta uszu u dzieci nie wymaga skomplikowanych interwencji chirurgicznych, zawsze warto zdecydować się na kliniki, cieszące się zaufaniem pacjentów i dobrą opinią w środowisku. Kompleksowa opieka i odpowiednie doświadczenie personelu daje pewność sukcesu podjętych działań i satysfakcjonujących efektów końcowych. Jeśli chodzi o korektę uszu, efekty widoczne są dopiero kilka miesięcy po zabiegu.

Dodaj komentarz