Obrączki białe złoto

Nietypowe obrączki ślubne czy klasyczne złote pierścionki?

Od zarania dziejów gest wymiany obrączek oznacza połączenie pary i potwierdzenie ich uczuć. Ta przepiękna tradycja utrzymuje się aż do dnia dzisiejszego. Często pary otrzymują obrączki z pokolenia na pokolenie lub decydują się na zakup własnych. Najczęściej wybierane są klasyczne krążki srebrne, złote lub platynowe. A co z tymi, którzy oczekują czegoś wyjątkowego? Z odpowiedzią na ich potrzeby przychodzą nietypowe obrączki ślubne.

Nietypowe obrączki ślubne

Tradycyjnym wyborem przyszłej Pary Młodej są zazwyczaj obrączki klasyczne złote i srebrne, które wyróżnia prostota wykonania i tradycyjny styl. Jednak coraz więcej par rezygnuje z tradycji i decyduje się na oryginalne obrączki ślubne, które są nie tylko dopasowane do ich własnych preferencji, ale są również sposobem na wyrażenie ich charakteru.

Nietypowe obrączki ślubne często są wykonywane z rzadko spotykanych kruszców, posiadają finezyjne wzory, czy też są ozdobione różnego rodzaju kamieniami. Ich cel jest prosty – mają znacząco odbiegać od standardowych modeli. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są obrączki zrobione z kilku kruszców, np. z białego i różowego złota. Bardzo często przyszłe Panny Młode decydują się także na spersonalizowaną obrączkę, która będzie dopasowana do ich pierścionka zaręczynowego.

Innym sposobem na urozmaicenie standardowego modelu jest grawerunek. Może zostać wykonany po wewnętrznej stronie i zawierać sentymentalną sentencję, która będzie związana z uczuciem łączącym przyszłych małżonków. Innym, równie ciekawym rozwiązaniem jest wygrawerowanie na zewnętrznej stronie jakiegoś ciekawego wzoru.

Należy mieć jednak na uwadze fakt, iż takie obrączki mogą kosztować nieco więcej niż klasyczne złote obrączki, ze względu na pracę, jaka została włożona w ich stworzenie lub w zużyte materiały.

Złote obrączki

Obrączki wykonane z naturalnych materiałów

Poza szlachetnymi kruszcami, takimi jak złoto, srebro, czy platyna obrączki ślubne mogą zostać wykonane także z użyciem naturalnych materiałów. Świetnym przykładem takiego tworzywa jest drewno. To doskonałe rozwiązanie dla miłośników natury, jak i tych, którzy nie przepadają za klasyczną biżuterią.

W przypadku obrączek wykonanych z innych materiałów niż szlachetne kruszce, równie istotny ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru pierścionka. Jak dobrać odpowiedni rozmiar? Zachęcamy do skorzystania z poradnika: https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-dobrac-rozmiar-obraczki-poznaj-liste-rzeczy-o-ktorych-warto-pamietac lub do udania się do salonu jubilerskiego, w celu znalezienia idealnego rozmiaru.

Obrączki wykonane z drewna są niezwykle efektowne i oryginalne. Urzekają nie tylko swoją prostotą, ale i naturalnym pięknem. Dzięki temu, że jest to ekologiczny surowiec i występuje w wielu rodzajach, to każda Para Młoda znajdzie coś dla siebie. Jest to również świetna opcja dla par, które nie posiadają zbyt dużego budżetu na zakup obrączek ślubnych.

Jeden komentarz do “Nietypowe obrączki ślubne czy klasyczne złote pierścionki?

Dodaj komentarz