budowa rozdzielni elektrycznej

Jak odpowiednio dobrać stację transformatorową?

Stacje transformatorowe stawiane są przez wielu przedsiębiorców, którzy prowadzą własne firmy. To czy budowa takiej stacji transformatorowej jest opłacalna, jest dość złożonym zagadnieniem. Bardzo dużo bowiem zależy od tego, jaką stację transformatorową wybierzemy. Odpowiedni dobór stacji transformatorowej jest kluczowy, ponieważ od niego zależy w dużej mierze, jak będzie wyglądała budowa oraz odbiór. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak odpowiednio dobrać stację transformatorową.

wykonanie instalacji elektrycznej

Czym jest stacja transformatorowa?

Zanim zajmiemy się zagadnieniem na temat tego, jaką stację wybrać, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czym właściwie jest taka stacja. Zadaniem stacji TRAFO jest w gruncie rzeczy rozdzielanie energii elektrycznej przy zróżnicowanych poziomach napięć. Sama stacja jest zbudowana z transformatorów lub przekształtników prądu przemiennego. Najczęściej spotykane stacje transformatorowe mają za zadanie transformować średnie napięcie na niskie. Warto jednak pamiętać, o tym, że takie stacje potrzebują stałego serwisu na wypadek jakichkolwiek awarii. Jeżeli więc szukasz firmy, która zajmie się w profesjonalny sposób obsługą i konserwacją stacji transformatorowej to zainteresuj się ofertą dostępną na stronie: https://www.treelektryk.pl/stacje-trafo.html, gdzie znajdziesz usługi z zakresu budowy i serwisu stacji TRAFO.

Czy budowa stacji transformatorowej jest opłacalna?

O tym, czy warto zbudować w swojej firmie stację transformatorową, decydują przeróżne elementy. Najbardziej racjonalną sytuacją, w której budowa takiej stacji ma dość spory sens, jest moment gdy nasz dostawca energii elektrycznej uniemożliwia nam zwiększenie mocy lub nie zapewnia szybkiego przyłącza do naszej firmy. Budowa stacjo transformatorowej jest również dość opłacalnym rozwiązaniem, gdy nasze roczne zużycie energii elektrycznej liczone jest w kilkuset MWh. Często zdarza się tak, że operator, aby zwiększyć moc dostarczaną do klienta, musi postawić nowy transformator. Taka inwestycja dla wielu operatorów jest kompletnie nieopłacalna, dlatego lepiej będzie jeżeli klient sam zainwestuje w taki transformator. Takie rozwiązanie pomaga zwiększyć moc, a dodatkowo wpływa na ceny dystrybucji, przez co nasza firma może nieco zaoszczędzić. O tym, czy takie rozwiązanie będzie opłacalnie, decydują zazwyczaj fachowcy. Poszukując fachowca, który zajmie się obsługą twojej sieci elektrycznej, odwiedź https://www.treelektryk.pl/serwis-instalacji-elektrycznych.html, gdzie znajdziesz najważniejsze informacje na temat konserwacji i serwisu instalacji elektrycznych.

Jak dobrać stację transformatorową?

Zastanawiając się nad wyborem stacji transformatorowej, należy przemyśleć kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jakie warunki panują w sieci elektroenergetycznej w miejscu, gdzie chcemy postawić swoją stację. Musi być ono bowiem dostosowane do przewidywanych obciążeń, mocy biernej i czynnej oraz ilości odbiorców. Gdy zbadamy już naszą sieć, możemy wraz z fachowcami ustalić ile transformatorów i o jakich parametrach będzie zawierała nasza stacja transformatorowa. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto postawić na firmę TRE-ELEKTRYK, mieszczącą się przy ul. Kluczewskiej 2 w Olkuszu (Tel: 602322921). Firma działa na rynku już od 1996 roku. Od tego czasu zyskała zaufanie setki klientów, wykonując terminowo i profesjonalnie swoją pracę.

Jeden komentarz do “Jak odpowiednio dobrać stację transformatorową?

Dodaj komentarz