Najlepsze atrakcje w Nowym Sączu dla turystów

10 atrakcji turystycznych w Nowym Sączu, które musisz zobaczyć

Nowy Sącz to piękne polskie miasto, które każdego roku jest tłumnie odwiedzane przez turystów. W tym miejscu można liczyć zarówno na aktywny wypoczynek, jak i na błogie lenistwo w otoczeniu przyrody. Planując urlop w Nowym Sączu, warto dokładnie przyjrzeć się temu, jakie atrakcje turystyczne są godne uwagi. Co zobaczyć w tym mieście? Jakie propozycje są chętnie wybierane przez turystów?

Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kościół znajduje się przy ruchliwym skrzyżowaniu i bywa nazywany kościołem kolejowym. Co ciekawe, został on wybudowany w latach 1897-1898 i od tamtej pory wzbudza ogromne zainteresowanie wśród wiernych. To obowiązkowy punkt na mapie Nowego Sącza, który warto zobaczyć!

Dworzec kolejowy

Okazuje się, że do Nowego Sącza można dojechać pociągiem. To daje okazję do przyjrzenia się dworcowi kolejowemu, który wyremontowany został w latach 2013-2014. Piękny dworzec ozdobiony jest posadzką w szachownicę i tablicami elektronicznymi oraz z historią dworca.

Murale w Nowym Sączu

Kolejna propozycja to wyjątkowe murale, które namalowane zostały przez artystę Mgr Mors. Przykładem jest mural Osiedle Kłopotów, czy też Karpaty Offer Festiwal. Warto odwiedzić stronę magistra Morsa i odnaleźć najciekawsze murale, które na długo pozostają w pamięci. Mają one za zadanie ozdabiać piękne miasto i wskazywać na różne wydarzenia.

Planty

Planty nowosądeckie to niewielki park, który uległ rewitalizacji i wzbudza zachwyt otoczeniem. Mamy do dyspozycji liczne ławeczki, możemy podziwiać głazy i dęby, które upamiętniają cenionych mieszkańców miasta. Od razu w oczy rzuca się rzeźba tańczących par, przedstawiająca dzieci z zespołów folklorystycznych. W ciepłe dni w parku spędza czas mnóstwo osób, które chcą zaczerpnąć świeżego powietrza.

Stary Cmentarz

Istotne jest to, że Stary Cmentarz w Nowym Sączu był czynny w latach 1785-1885. To jeden z najważniejszych zabytków miasta, jednakże niestety zachowane zostało niewiele starych nagrobków. Znajdują się tutaj głównie zbiorowe mogiły oraz pomniki, które przypominają nam mieszkańców Nowego Sącza i poległych w II wojnie światowej. Na cmentarzu postawiono kaplicę pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Kościół pw. św. Kazimierza

Kościół ten znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Jana Długosza oraz Tadeusza Kościuszki. Został wzniesiony w latach 1908-1912, zgodnie z projektem Teodora Talowskiego. Jest nazywany kaplicą szkolną, gdyż w dawnych czasach odbywały się tutaj msze dla uczniów z tutejszego miasta. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, świątynia bardzo ładnie się prezentuje.

Wielka Synagoga

Dawniej w Nowym Sączu znajdowała się dzielnica żydowska. Pozostała po niej Wielka Synagoga, stanowiąca cenny zabytek miasta.

Kościół św. Heleny

Drewniany kościół św. Heleny to kolejne miejsce, które warto zobaczyć w Nowym Sączu. Jest to cmentarny kościół, który powstał w 1686 roku.

Wyjątkowe kapliczki

W Nowym Sączu znajduje się aż kilkanaście kapliczek. Najbardziej znaną jest kaplica św. Marka, nazywana także kaplicą szwedzką. Znajduje się przy ruchliwej ulicy Tadeusza Kościuszki, w pobliżu deptaka.

Cmentarz Żydowski

Jest to drugi cmentarz żydowski w tym mieście. Jego założenie datowane jest na XIX wiek, a późniejszych latach uległ poszerzeniu.

Jeden komentarz do “10 atrakcji turystycznych w Nowym Sączu, które musisz zobaczyć

Dodaj komentarz