Szkolenia dla psów Gdańsk

Szkolenia dla psów, szczeniąt w Gdańsku

Jakie kryteria stosować w trakcie wyboru psa dla swojej rodziny? Jaka rasa będzie dla nas idealna? Jakie cechy czworonoga mogą umilić nam życie, a które będą utrapieniem. Te wszystkie pytania trzeba sobie zadać przed przyprowadzeniem zwierzęcia do własnego domu. Jednak nawet jeśli dobierzemy psa, który idealnie odnajdzie się w naszej rodzinie, często istnieje potrzeba zapisania go na szkolenie. Młode psy są niesforne i sprawiają problemy, ale bardzo łatwo jest je wyszkolić!

Szkolenie psów Gdańsk

Gdzie zapisać psa na szkolenie w Gdańsku?

Po dokonaniu wyboru psa warto zapewnić mu odpowiednie szkolenie. Nowi właściciele często nie zdają sobie sprawy, jak ważna jest systematyczna nauka pupila. Nierzadko podczas nauki polegają oni na intuicji czy działają pod wpływem emocji. Prawidłowa nauka czworonoga ułatwi życie opiekunowi, a także przyniesie pieskowi podczucie bezpieczeństwa i spokoju. Dlatego tak ważne jest zlecenie tresury odpowiednio przygotowanej do tego osobie. Warto rozważyć zapisy na szkolenie psów w Gdańsku, gdzie pod okiem psiego behawiorysty czworonogi uczą się podstawowych komend. Dodatkowo w razie potrzeby psi behawiorysta może podjąć się konsultacji behawioralnej, aby zniwelować niechciane zachowania u szczeniaka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze psa?

Jeśli chcemy zapobiegać ewentualnym problemom z pieskiem warto zastanowić się jakiej rasy pupil będzie czuł się z nami najlepiej.

Behawiorysta dla psów Gdańsk

Pies żywiołowy czy kanapowiec?

Praktycznie wszystkie zdrowe psy muszą mieć zapewniony ruch. Jednak zapotrzebowanie na niego może być bardzo różne. Niektóre czworonogi w zupełności zadowolą się krótkim spacerem 2-3 razy dziennie. Resztę dnia leniuchują i ewentualnie domagają się trochę pieszczot. Inne psiaki chcą często i długo biegać, skakać i domagają się uwagi i czasu. Co ważne, psy preferują różne rodzaje aktywności. Przykładowo, bokser po prostu będzie zachęcał do zabawy bo uwielbia być w centrum uwagi, chart musi się wybiegać, a border colie najlepiej czuje się w czasie treningów agility. Dlatego, jeśli nie czujemy w sobie ducha sportowca, lepiej zdecydować się na psa o spokojnym charakterze, np. mopsa, szpica miniaturowego, chow chow, akitę czy buldoga angielskiego. Zbyt pełny energii może się natomiast okazać m.in. owczarek australijski, border colie, dalmatyńczyk, wyżeł weimarski oraz syberyjski husky.

Zastanów się, ile czasu będziesz mógł poświęcić psu

Są psy, których właściwa pielęgnacja pochłania sporo czasu. Maltańczyka, papilona, yorkshire teriera, pudla i chow chow trzeba regularnie wyczesywać i obcinać. Takie psy gubią też sporo sierści, więc trzeba częściej sprzątać. Jeśli chcemy tego uniknąć, lepiej wybrać czworonoga z krótką sierścią: dobermana, owczarka niemieckiego, buldoga francuskiego, beagle’a.

Duży, średni czy mały? Wielkość psa ma ogromne znaczenie

Znacznej wielkości pies prawdopodobnie będzie się męczył w mieszkaniu. Mocno powinno się przemyśleć rozmiar zwierzaka, który ma zamieszkać z dziećmi, osobami starszymi albo niepełnosprawnymi. Duży pies (berneński pies pasterski, labrador retriever) będzie silny, a malutki (chihuahua, jack russell terier) prawdopodobnie bardziej hałaśliwy.

Sprawdź zachowanie psa wobec innych zwierząt

To bardzo ważne dla osób, które posiadają albo pragną mieć w domu inne czworonogi. Przecież nie chcemy zmagać się agresją między pupilami. Ponadto musimy wiedzieć czego spodziewać się po psim przyjacielu w czasie spacerów, gdy np. w pobliżu pojawi się kot albo wiewiórka. Za przyjaźnie usposobione uważa się: beagle, berneńskie psy pasterski. Z kolei do walki rwą się np. owczarki kaukaskie, dogi kanaryjskie.

Koszt utrzymania psa

Przy wyborze rasy psa odpowiedniego dla naszej rodziny, trzeba wziąć pod uwagę, że duży pies musi mieć zapewnioną sporą ilość karmy. Natomiast zwierzak długowłosy powinien odwiedzać psiego fryzjera i potrzebuje więcej kosmetyków do pielęgnacji.

Dodaj komentarz