Tlenoterapia Słupsk

Zastosowanie komory hiperbarycznej oraz przeciwwskazania

W komorach hiperbarycznych wykorzystywany jest czysty tlen, przepływający pod wysokim ciśnieniem. Takie zabiegi są współcześnie uważane za jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z różnego rodzaju schorzeniami. Również w naszym kraju do komory hiperbarycznej przekonuje się coraz więcej osób, a popularność tego typu rozwiązań sukcesywnie wzrasta. Dlaczego warto poddać się zabiegom w komorze hiperbarycznej i kto powinien z nich korzystać?

Komora hiperbaryczna Słupsk

Jak działa komora hiperbaryczna?

Zabieg, podczas którego wykorzystywana jest komora hiperbaryczna, określa się mianem tlenoterapii hiperbarycznej. W chwili zabiegu na człowieka oddziałuje tlen, który wprowadzany jest pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu do krwi dostarczane jest zdecydowanie więcej życiodajnego gazu, co wpływa na dotlenienie i odżywienie wszystkich komórek ciała. Zostają one pobudzone do wzrostu, ale również i do regeneracji. Zwiększona dawka tlenu wpływa również pozytywnie na szpik kostny, a także na naczynia krwionośne i naskórek. Ze wszystkich tych możliwości skorzystać można w komorahiperbaryczna.slupsk.pl/, czyli Tlenarium – Komora Hiperbaryczna, które znajduje się na ul. Ludwika Mierosławskiego 10, 76-200 Słupsk
(Telefon: 692 942 740), zapisując się na zabieg, wspomagający leczenie wielu chorób, schorzeń, kontuzji i innych dolegliwości.

Tlenoterapia Słupsk

Kiedy warto skorzystać z tlenoterapii hiperbarycznej?

O tym, że tlen ma leczniczy wpływ na ludzi organizm, wiadomo już od dłuższego czasu. Jednak dopiero odkrycie komory hiperbarycznej pozwoliło w pełni wykorzystać jego potencjał. Z możliwości takich powinny skorzystać przede wszystkim osoby po zatruciu tlenkiem węgla. Udowodniono również, że tlenoterapia hiperbaryczna może stanowić potężne wsparcie w leczeniu wielu chorób o podłożu neurologicznym, jak np. Parkinson, ADH czy Alzheimer, a także chorób autoimmunologicznych. Z możliwości, jakie dają komory hiperbaryczne, powinny również regularnie korzystać osoby po różnego rodzaju urazach i przeszczepach, zmagające się z nadciśnieniem i miażdżycą oraz trudnymi do zagojenia ranami, gdyż to właśnie tlen daje komórkom potężny impuls do wzrostu i regeneracji. Lista schorzeń, których leczenie wspomaga tlenoterapia hiperbaryczna, jest jeszcze długa. Oprócz cukrzycy i choroby dekompresyjnej, znalazły się tutaj jeszcze martwica tkanek, a nawet skrajna otyłość. Lista ta wciąż się wydłuża, a nowe możliwości komory hiperbarycznej odkrywane są sukcesywnie wskutek prowadzonych badań.

Jak przebiega zabieg tlenoterapii hiperbarycznej?

Każdą terapię, w tym również tlenoterapię hiperbaryczną, poprzedza konsultacja z lekarzem, pozwalająca wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Do tej grupy należą przede wszystkim różnego rodzaju operacje i zabiegi w obszarze klatki piersiowej, rozedma płuc czy inne choroby, związane z układem oddechowym. Przeciwwskazaniem będzie również padaczka i ciąża. Standardowo każdy zabieg trwa ok. godziny, a ciśnienie jest zwiększane stopniowo, aż do osiągnięcia maksymalnej wartości. Pacjent znajduje się w tym czasie w pozycji leżącej. Na czas zabiegu pozostaje on również w samej bieliźnie. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://komorahiperbaryczna.slupsk.pl/przebieg-zabiegu/, gdzie zamieszczono szereg istotnych informacji o przebiegu zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej w słupskim Tlenarium.

Dodaj komentarz